0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آموزش میکروتیک 1

آموزش میکروتیک (Microtik)

دوره های میکروتیک

تاریخچه شرکت میکروتیک:

میکروتیک یکی از شرکت های موفق در حوزه شبکه می باشد که مقر اصلی آن در کشور لیتوانی است. این شرکت در سال 1995 به منظور توسعه ی سیستم عامل های وایرلس ISP و روتر ها تاسیس گردید.

مهم ترین محصول این شرکت سیستم عامل میکروتیک می باشد که این سیستم عامل علاوه بر قابلیت نصب بر روی رایانه های خانگی ، به صورت بسته ی نرم افزاری و سخت افزاری نیز ارائه شده است. از دیگر محصولات این شرکت می توان به سوئیچ های شبکه، سیستم ها و آنتن های وایرلس، روترها و اکسس پوینت های خانگی و اداری و … را نام برد.

Router OS:

سیستم عامل میکروتیک این شرکت مبتنی بر لینوکس بوده و به عنوان MikroTik Router OS شناخته می شود و با نصب بر روی سخت افزار اختصاصی همان شرکت (Router Board) و یا بر روی رایانه های استاندارد مبتنی بر X86 ، سخت افزار را به یک مسیریاب شبکه تبدیل می کند و در اینصورت بسیاری از ویژگی های مختلف آن قابل اجرا هستند.

ویژگی های شرکت میکروتیک:

یکی از ویژگی های این سیستم عامل نسبت به شرکت های دیگر امکان Config این دیوایس توسط یک نرم افزار، به نام Winbox در سیستم عامل ویندوز می باشد که با محیط کاربری گرافیکی که دارد، احساس راحتی زیادی به کاربران، جهت تنظیمات این دستگاه می دهد. همچنین نرم افزار دیگری بنام Quickset نیز وجود دارد که به کاربران کمک می کند تا تنظیمات روتر خود را تنها با چند کلیک ساده انجام دهند.

راه های دیگری هم برای دسترسی به Router OS وجود دارد که می توان به Telnet ،FTP ،SSH و … را نام برد.

در حال حاضر این شرکت در کلیه کشور ها و پنج قاره، نمایندگی های فروش، مشاور و مدرس های فراوانی دارد که نحوه کار و استفاده از تجهیزات این شرکت را عرضه و به دیگران آموزش می دهند.

با محبوبیت یافتن تولیدات این شرکت جلسات بین المللی و رسمی با مدیریت میکروتیک هر ساله در قاره های مختلف جهان با نام MikroTik User Meeting  (MUM) برگذار می شود ، اولین سمینار کاربران میکروتیک در سال ۲۰۰۲ برگذار شد .

مدارک آموزشی شرکت میکروتیک:

1 دوره MTCNA مخفف (MikroTik Certified Network Associate)

2 دوره MTCWE مخفف (MikroTik Certified Wireless Engineer)

3 دوره MTCRE مخفف (MikroTik Certified Routing Engineer)

4 دوره MTCUME مخفف (MikroTik Certified User Management Engineer)

5 دوره MTCTCE مخفف (MikroTik Certified Traffic Control Engineer)

6 دوره MTCINE مخفف (MikroTik Certified Inter-networking Engineer)

7 دوره MTCIPV6 مخفف (MikroTik Certified IPV6 Engineer)

مشاوره رایگان عصر شبکه

برای تماس فرم زیر را تکمیل کنید