0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آموزش سيسكو 1

آموزش سیسکو (Cisco)

Entry

Associate

آموزش سيسكو 5

CCNA Service Provider

آموزش سيسكو 7

CCNA Collaboration

آموزش سيسكو 8

CCNA Data Center

Professional

آموزش سيسكو 9

CCNP Enterprise

آموزش سيسكو 11

CCNP Data Center

آموزش سيسكو 12

CCNP Service Provider

آموزش سيسكو 13

CCNP Collaboration

Expert

تاریخچه شرکت سیسکو

شرکت Cisco به عنوان بزرگترين و معتبرترين شرکت در زمينه ساخت، طراحی و اجرای شبکه‌های کامپيوتری و تجهيزات آن در جهان در سال ۱۹۸۴ تأسیس گردید.

شرکت سیسکو به عنوان اولین شرکت در زمینه طراحی دیوایس های Router یا مسیریابی نبوده است ولی اولین شرکتی بود که یک Router چند پروتکل را طراحی و وارد بازار کار کرد که اجازه ارتباط بین پروتکل‌های مختلف شبکه را به وجود آورد، ولی از زمانی که پروتکل اینترنت (IP) به یک استاندارد تبدیل شد، اهمیت Router های چند پروتکل کاهش پیدا کرد.

از اين رو برای آشنایی بيشتر متخصصان شبکه با اصول طراحی و کار با تجهيزات برای ورود به بازار کار، اين شرکت اقدام به برگزاری دوره‌های متعددی در زمينه‌های مختلف شبکه نموده است.

همچنين برای آگاهی از صحت و کار آزمودگی دانش آموختگان اين دوره‌ها پس از گرفتن آزمون، به آنها مدرک بين‌المللی ارائه می‌نمايد.

در واقع سخت افزار های سیسکو بیشتر برای ارتباطات چند شبکه LAN (شبکه های مبتنی بر مایکروسافت، لینوکس، اپل و…) استفاده می شوند.

دوره های آموزشی سیسکو

برای شروع دوره های آموزش سیسکو ابتدا باید از دوره CCNA و سطح Routing & Switching شروع کنید.

دوره آموزشی CCNA نقطه شروع و پایه ای برای سایر دوره‌های سیسکو شناخته می شود که با توجه به تغییرات و طراحی جدید سیسکو، اکنون آموزش CCNA در فرم جدیدی ارائه می گردد. این دوره به ‌عنوان دروازه‌ای برای ورود به دوره‌های سطح پیشرفته‌تر CCNP و CCIE خواهد بود. در آموزش CCNA جدید دانشجویان، مباحثی مانند نصب و پیکربندی اولیه سوئیچ ها و روترهای سیسکو و کنترل کننده های وایرلس، مفاهیم اساسی شبکه های مجازی LAN و WAN و VPN ، مفاهیم شبکه های بی سیم، انواع شبکه های بی سیم و نحوه استفاده از کنترلرهای بی سیم Wireless LAN Controllers (WLCs) ، مدیریت تجهیزات شبکه و شناسایی تهدیدات امنیت شبکه و اجرای مراحل لازم برای ایمن سازی تجهیزات شبکه (Hardening) به همراه آشنایی مقدماتی برنامه نویسی تحت شبکه و … را فرا خواهند گرفت .

علت پیشنهاد شاخه R&S این است که مهم ترین ابزار برای ارتباطات بین شبکه ای Router ها و Switch ها هستند.

از این رو دانشجویان پس از گذراندن دوره CCNA R&S که اولین سطح از دوره های سیسکو می باشد به این توانایی خواهند رسید که ارتباط بین شبکه های LAN در یک شرکت کوچک و متوسط را برقرار کنند.

پس از گذراندن دوره CCNA R&S می توانید دوره های پیشرفته تر سیسکو به نام CCNP را بگذرانید که دانشجویان با گذراندن این دوره به این توانایی دست پیدا خواهند کرد که شبکه های بزرگ را راه اندازی و عیب یابی نمایند.

دوره آموزشی CCNP Enterprise بر مهارت های راه اندازی، مدیریت و عیب یابی شبکه های بزرگ بر پایه مباحث مسیریابی، امنیت شبکه های وایرلس و محلی، کیفیت سرویس و SDN تاکید ویژه دارد.

ولی حرفه ای ترین و بالاترین سطح مدارک سیسکو، CCIE نام دارد که در ایران کمتر از ۱۰۰ نفر به این مدرک دست یافته اند.

شرکت سیسکو مدرک CCIE را معتبرترین مدرک شبکه در این حوزه قلمداد می‌کند. گواهینامه ی CCIE مجموعه‌ای از مهارت های بسیار دقیق و گسترده ای از علم شبکه می‌باشد که با توجه به گزارش‌های شرکت سیسکو تنها کمتر از ۳% از مهندسان شبکه‌ای که مدرک سیسکو دارند برای دریافت این مدرک اقدام می‌کنند و این عدد در میان مهندسانی که پیشینه مدرک سیسکو ندارند به ۱% کاهش می یابد. به‌طور میانگین یک کاندیدای آزمون CCIE در حدود هجده ماه نیاز به مطالعه دارد.

آموزش سیسکو
مدارک شرکت سیسکو

پس از گذراندن دوره R&S دانشجویان می توانند براساس علاقه یا نیاز بازار کار شاخه های دیگر سیسکو را بگذرانند.

مدارک سیسکو دارای پنج سطح می باشد.

 1. Entry
 2. Associate
 3. professional
 4. Expert
 5. Architect

و این سطوح دارای گرایش های زیر خواهند بود:

 • Routing & Switching
 • Security
 • Data center
 • Collaboration
 • Service Provider
 • Wireless
 • Design
 • Cloud

آموزش سیسکو
محصولات شرکت سیسکو

این شرکت دارای محصولات متنوعی از جمله انواع روترها، فایروال ها، سوئیچ ها، تجهیزات وایرلس و… می باشد.

سابقه موسسه ی عصر رایان شبکه در برگزاری دوره های سیسکو

موسسه عصر رایان شبکه با تکیه بر سابقه درخشان در آموزش نزد دانشجویان و شرکت های ایرانی، ضمن ارائه برگزاری کامل دوره های آموزش سیسکو با سرفصل های بروز و به صورت کاملا عملی دوره های سیسکو خودش را به صورت حضوری و مجازی آنلاین همزمان در تمامی سطوح برگزار می نماید.

فراگیران بعد از گذراندن این دوره ها با کمک موسسه عصر رایان شبکه جذب مشاغل مورد علاقه خود می شوند و همچنین با داشتن اساتیدی مجرب در این زمینه در بین آموزشگاه های دیگر پیشرو می باشد.
آموزش دوره های سیسکو با توجه به ماهیتشان نیازمند استفاده از تجهیزات خاصی است که در محیط آموزشگاه فراهم گردیده و دانشجویان می توانند به صورت کاملا رایگان از این امکانات استفاده نمایند و دانشجویان آنلاین هم می توانید برای راه اندازی سناریو های خود از نرم افزار های Simulate استفاده کنند.

مشاوره رایگان عصر شبکه

برای تماس فرم زیر را تکمیل کنید