آموزش سیسکو

آموزش سیسکو

آموزش سیسکو

تاریخچه شرکت سیسکو

شرکت Cisco به عنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت در زمینه ساخت، طراحی و اجرای شبکه‌های کامپیوتری و تجهیزات آن در جهان در سال ۱۹۸۴ تأسیس گردید.

شرکت سیسکو به عنوان اولین شرکت در زمینه طراحی دیوایس های Router یا مسیریابی نبوده است ولی اولین شرکتی بود که یک Router چند پروتکل را طراحی و وارد بازار کار کرد که اجازه ارتباط بین پروتکل‌های مختلف شبکه را به وجود آورد ، ولی از زمانی که پروتکل اینترنت (IP) به یک استاندارد تبدیل شد، اهمیت Routerهای چند پروتکل کاهش پیدا کرد.

از این رو برای آشنائی بیشتر متخصصان شبکه با اصول طراحی و کار با تجهیزات برای ورود به بازار کار، این شرکت اقدام به برگزاری دوره‌های متعددی در زمینه‌های مختلف شبکه نموده است.

همچنین برای آگاهی از صحت و کار آزمودگی دانش آموختگان این دوره‌ها پس از گرفتن آزمون، به آنها مدرک بین‌المللی ارائه می‌نماید.

در واقع سخت افزار های سیسکو بیشتر برای ارتباطات چند شبکه LAN (شبکه های مبتنی بر مایکروسافت ، لینوکس ، اپل و ….) استفاده می شود.

دوره های آموزشی سیسکو

برای شروع دوره های آموزش سیسکو ابتدا باید از دوره CCNA و سطح Routing & Switching شروع کنید.

علت پیشنهاد شاخه R&S این است که مهم ترین ابزار برای ارتباطات بین شبکه ای router ها و switch ها هستند.

از این رو دانشجویان پس از گذراندن دوره CCNA R&S که اولین سطح از دوره های سیسکو می باشد به این توانایی خواهند رسید که ارتباط بین شبکه های LAN در یک شرکت کوچک و متوسط را برقرار کنند.

پس از گذراندن دوره CCNA R&S می توانید دوره های پیشرفته تر سیسکو به نام CCNP را بگذرانید که دانشجویان با گذراندن این دوره به این توانایی دست پیدا خواهند کرد که شبکه های بزرگ را راه اندازی و عیب یابی نمایند.

ولی حرفه ترین و بالاترین سطح مدارک سیسکو ، CCIE نام دارد که در ایران کمتر از ۱۰۰ نفر به این مدرک دست یافته اند.

آموزش سیسکو
آموزش سیسکو

آموزش سیسکو
مدارک شرکت سیسکو

پس از گذراندن دوره R&S دانشجویان می توانند براساس علاقه یا نیاز بازار کار شاخه های دیگر سیسکو را بگذرانند.

مدارک سیسکو دارای پنج سطح می باشد.

 1. Entry
 2. Associate
 3. professional
 4. Expert
 5. Architect

و این سطوح دارای گرایش زیر خواهند بود:

 • Routing & Switching
 • Security
 • Data center
 • Collaboration
 • Service Provider
 • Wireless
 • Design
 • Cloud

آموزش سیسکو
محصولات شرکت سیسکو

این شرکت دارای محصولات متنوعی از جمله انواع روترها ، فایروال ها ، سوییچ ها ، تجهیزات وایرلس و … می باشد.

سابقه موسسه عصر رایان شبکه در برگزاری دوره های سیسکو

موسسه عصر رایان شبکه با تکیه بر سابقه درخشان در آموزش نزد دانشجویان و شرکت های ایرانی ، ضمن ارائه برگزاری کامل دوره های آموزش سیسکو با سرفصل های به روز و به صورت کاملا عملی دوره های سیسکو خودش را به صورت حضوری و مجازی آنلاین همزمان در تمامی سطوح برگزار می نماید.

فراگیران بعد از گذراندن این دوره ها با کمک موسسه عصر رایان شبکه جذب مشاغل مورد علاقه خود شوند و همچنین با داشتن اساتیدی مجرب در این زمینه در بین آموزشگاه های دیگر پیشرو می باشد.
آموزش دوره های سیسکو با توجه به ماهیتشان نیازمند استفاده از تجهیزات خاصی است که در محیط آموزشگاه فراهم گردیده و دانشجویان می توانند به صورت کاملا رایگان از این امکانات استفاده نمایند و دانشجویان آنلاین هم می توانید برای راه اندازی سناریو های خود از نرم افزار های simulate استفاده کنند.

بیشتر بخوانید