آموزش شبکه

با توجه به رشد شبکه در سال های اخیر و ایجاد فرصت های شغلی بسیار زیاد در این حوزه، باعث شده تا بسیاری از علاقمندان از رشته های تحصیلی مختلف دانشگاهی، برای کسب مهارت در این زمینه، دوره های آموزش شبکه را به صورت حضوری و آنلاین شرکت کنند.
همان طور که می دانید زیرساخت یک سازمان یا شرکت بدون شبکه بندی کامپیوترها امکان پذیر نخواهد بود چون بخش بزرگی از زندگی امروزه ما با کامپیوتر، اینترنت و… گره خورده است، پس سازمان ها نیاز به جذب متخصصان شبکه دارند که این امر باعث شده این شغل ها در بازار کار شبکه جامعه بسیار مورد استقبال قرار بگیرد.

شبکه چیست و چه شغل هایی نیاز به یک متخصص شبکه دارند؟

ما برای اشتراک گذاری فایل ها بین مجموعه ای از کامپیوتر ها نیاز به شبکه داریم و هر سازمانی که بیش از ۲ کامپیوتر داشته باشد نیاز به یک متخصص شبکه برای راه اندازی و عیب یابی و پشتیبانی دارد.

وظیفه مهندس شبکه چیست ؟

مهندس شبکه علاوه بر طراحی و راه اندازی زیرساخت یک شبکه، وظیفه عیب یابی و پشتیبانی آن را هم بر عهده دارد. مسئولیت یک مهندس شبکه در سازمان های کوچک یا بزرگ با هم متفاوت خواهد بود. در سازمان های کوچک، بیشتر ادمین شبکه، وظیفه پشتیبانی از کاربران و سرورها را برعهده دارد، ولی در شبکه متوسط و بزرگ مسئولیت کلیه امور مربوط به شبکه را عهده دار است.

تکنسین شبکه

یک تکنسین شبکه و Helpdesk، وظیفه نگهداری و نظارت کلی بر سیستم‌های کامپیوتری، نرم‌افزارها، سخت‌افزارها و خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را در یک شرکت و یا سازمان عهده دار است.

اگر هر گونه مشکلی بر روی سیستم شما به وجود آید و یا تغییراتی نیاز داشته باشید مانند: فراموش کردن پسورد کاربر، ویروس، مشکلات مرتبط با نرم افزار، ایمیل، پرینتر، نصب نرم افزار جدید، مشکلات سیستم‌عامل و غیره، کارشناس پشتیبانی شبکه و Helpdesk اولین شخصی خواهد بود که برای رفع آن حضور پیدا خواهد کرد.

برای شروع دوره های شبکه باید از کجا شروع کنیم ؟

اولین مرحله برای شروع دوره های آموزش شبکه گذراندن دوره نتورک پلاس می باشد. در واقع +Network دروازه ورود به دنیای شبکه خواهد بود و دانشجویان با گذراندن این دوره با مفاهیم پایه و اولیه آشنا خواهند شد.
آموزش نتورک پلاس پیشنیاز تمامی دوره های شبکه مایکروسافت، لینوکس، سیسکو، میکروتیک، مجازی سازی، امنیت و … می باشد.

آموزش شبکه

چه مدارکی برای ورود به بازار کار شبکه لازم است ؟

پس از آن که دانش اولیه خودتان را با شروع دوره +Network تکمیل نمودید، باید دانش خود را در زمینه شبکه های کامپیوتری، با گذراندن دوره های آموزشی مختلف شبکه و دریافت مدارک تکمیل نمائید.

از جمله این دوره ها می توان دوره های مایکروسافت، سیسکو، میکروتیک، لینوکس، امنیت و… را نام برد و مدارک این دوره ها را هم می توان از طریق آموزشگاه های معتبر مثل موسسه عصر رایان شبکه، که زیر مجموعه سازمان فنی و حرفه ای کشور می باشد اخذ نمود. همچنین می توان از مدارک بین المللی این کمپانی ها برای ورود به بازار شبکه استفاده کرد.

آیا می توان دوره های شبکه را بصورت آنلاین در موسسه عصر رایان شبکه فرا گرفت؟

هیچ چیز برای ما غیرممکن نخواهد بود. موسسه عصر رایان شبکه، با سابقه آموزشی بیش از ۱۶ سال آموزش در حوزه IT و فناوری اطلاعات و  شبکه  از سال ۱۳۹۲ دوره های آموزشی خود را به صورت حضوری و مجازی آنلاین همزمان برگزار کرده و به عنوان اولین موسسه در این حوزه پیش قدم بوده است.
دانشجویانی که بصورت آنلاین از کلاس ها استفاده می کنند خوشبختانه می توانند از لابراتور هایی که برای تمرین دانشجویان فراهم شده استفاده نمایند و تمرینات خودشان را انجام دهند.

از آنجایی که شبکه به سرعت در حال تغییرات گسترده می باشد لازم است که اگر وارد این حوزه شده اید همواره دانش خود را به روز نگهدارید تا بتوانید در این حوزه موقعیت شغلی مناسبی داشته باشید.

بیشتر بخوانید