0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

فهرست مقاله

V همان Microsoft Virtual PC می باشد.  اگر یک فرد متخصص در فناوری اطلاعات ،  یک توسعه دهنده نرم افزاری و یا از علاقمندان تکنولوژی هستید ، نیاز به اجرا کردن چند نوع سیستم عامل خواهید داشت.

Hyper-V به ما این اجازه را می دهد  چند سیستم عامل را به عنوان ماشین های مجازی در ویندوز اجرا نماییم.

Hyper-V چیست ؟

Hyper-V به ما این را  اجازه می دهد دیسک های سخت افزاری مجازی، سوئیچ های مجازی و تعدادی از دستگاه های مجازی دیگر را که می توانید به ماشین های مجازی اضافه نماییم را  ایجاد کنیم.

Hyper-V به طور خاص مجازی سازی را بصورت  سخت افزاری را فراهم خواهد کرد. در این صورت  هر ماشین مجازی بر روی سخت افزار مجازی اجرا می شود.

دلایل استفاده از مجازی سازی

مجازی سازی به شما اجازه می دهد:

اجرای نرم افزار که نیاز به نسخه های قدیمی تر از سیستم عامل های ویندوز و یا غیر ویندوز دارد.

آزمایش با سیستم عامل های دیگر.

Hyper-V محیطی بسیار آسان برای ایجاد و حذف سیستم عامل های مختلف ایجاد می کند.

تست نرم افزار روی چند سیستم عامل با استفاده از چندین ماشین مجازی. با Hyper-V ، شما میتوانید همه سیستم عامل ها را روی یک دسکتاپ یا کامپیوتر شخصی اجرا کنید.

این ماشین های مجازی را می توان بیرون آورد و سپس وارد سیستم Hyper-V دیگر ، از جمله Azure کرد.

Hyper-V چیست ؟

سیستم مورد نیاز

Hyper-V در نسخه های ۶۴ بیتی ویندوز Professiomal ، Enterprise و Education در ویندوز ۸ و بعد از آن ، در دسترس است و این نسخه در ویندوز Home قابل دسترس نمی باشد.

مطالعه کنید  مجازی‌سازی Vmware چیست؟

ارتقا از ویندوز ۱۰ نسخه Home به ویندوز ۱۰ نسخه Professional از طریق Opening Settings> Update and Security> Activation و خریداری یک ارتقا صورت می گیرد.

اکثر کامپیوتر ها Hyper-V را اجرا می کنند هرچند هر ماشین مجازی سازی یک سیستم عامل کاملا جداگانه را داراست.

شما معمولا می توانید یک یا چند ماشین مجازی  را روی یک کامپیوتر با ۴ گیگابایت رم اجرا کنید ، هرچند به منابع بیشتری برای ماشین های مجازی اضافی و یا نصب و اجرای نرم افزارهای سنگین مانند بازی، ویرایش ویدئو و یا نرم افزار طراحی مهندسی نیز دارید.

سیستم عامل هایی که میتوانید در یک ماشین مجازی اجرا کنید :

Hyper-V در ویندوز از بسیاری از سیستم عامل های مختلف در یک ماشین مجازی از جمله نسخه های مختلف لینوکس، FreeBSD و ویندوز پشتیبانی می کند.

Hyper-V چیست ؟

محدودیت ها

برنامه هایی که به سخت افزار خاص نیاز دارند، در یک ماشین مجازی خوب کار نخواهد کرد. به عنوان مثال، بازی ها یا برنامه هایی که نیاز به پردازش با GPU دارند ممکن است به خوبی کار نکنند.

همچنین برنامه های وابسته به زمان های زیر ۱۰ میلی ثانیه مثل برنامه های پخش زنده موزیک یا برنامه هایی با زمان دقت بالا ، می توانند در اجرا بر روی ماشین مجازی دچار اشکالاتی شوند.

علاوه بر این، اگر شما Hyper-V را فعال کنید، برنامه های دارای حساسیت و دقت بالا نیز ممکن است هنگام اجرای روی هاست دچار ایراداتی شود. دلیل آن این می باشد که با مجازی سازی فعال شده است با این حال، بر خلاف مهمان ها، سیستم عامل هاست دارای این ویژگی است که به تمام سخت افزارها دسترسی مستقیم دارد، به این معنی که برنامه های کاربردی با نیازهای سخت افزاری خاص همچنان می توانند بدون مشکل در سیستم عامل هاست اجرا شوند.

مطالعه کنید  آموزش SharePoint

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان عصر شبکه

برای تماس فرم زیر را تکمیل کنید