0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

WDS چیست؟

فهرست مقاله

یکی از بهترین روش ها در صرفه جویی زمان در سازمان ها استفاده از سرویس مایکروسافتی WDS یا Windows Deployment Services بوده که بتوان با کمک آن به صورت همزمان بر روی تمامی سیستم های کاربری و سرور ها سیستم عامل ویندوز و یا نرم افزار های مورد نیاز را نصب نمود.
در واقع می توان به دو صورت یک سیستم عامل را بر روی سیستم های شبکه داخلی نصب نمود، Static And Dymanic.

روش دستی که بصورت زمان بر بوده و باید پای تک تک سیستم ها رفته و ویندوز را نصب کرد اما در روش Dynamic و یا اتوماتیک می توان به بهره بری از سرویس های متنوع مایکروسافت که در ویندوز سرور 2016 قرار داده شده بر روی هر تعداد کاربر در سطح کلاینت و سرور شروع به نصب ویندوز و نرم افزار ها نمود.

WDS چیست؟

WDS یکی از سرویس های قرار گرفته شده در Server Manager ویندوز سرور 2016 می باشد. بعد از نصب سرویس WDS میبایست توانایی های Boot Images و Install Images را به ان اضافه نموده که در واقع سرویس WDS Boot Image باعث بوت شدن سیستم Client ها و WDS Install Image باعث Installing Windows  خواهد شد. WDS به دو صورت UniCast و MultiCast توانایی اجرا دارد.

WDS یکی از ابزار هایی می باشد که در پشتیبانی و ارائه خدمات بهینه شبکه های سازمانی کمک بسزایی کرده و می تواند در صرفه جویی زمان و هزینه ها نقش به سزایی داشته باشد.


WDS-Microsoft-2016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان عصر شبکه

برای تماس فرم زیر را تکمیل کنید