0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تاریخچه لینوکس

در سال ۱۹۹۱، لینوس توروالدز در حین تحصیل در رشته ی کامپیوتر در دانشگاه هلسینکی، پروژه‌‌ای را با الهام از ‌سیستم عامل‌ ساده ی مینیکس آغاز کرد که بعداً به هسته ی لینوکس تبدیل شد. سیستم عامل لینوکس، یک سیستم عامل متن باز و اپن سورس است که برنامه نویسان می توانند آن را توسعه دهند و بر اساس نیازهای خودشان آن را شخصی سازی کنند.

معرفی دوره آموزش Linux

در دوره ی آموزش لینوکس هر آنچه که شما می بایست در رابطه با سیستم عامل لینوکس بدانید به شما آموزش داده می شود. با شرکت دراین دوره، نحوه ی نصب و راه اندازی انواع توزیع های لینوکس بر روی ماشین های مجازی و یا حتی یک وب سرور را خواهید آموخت.

دوره ی آموزش لینوکس LPIC1 (مدیریت سرور) اولین گام برای ورود شما به دنیای لینوکس و نر م افزارهای متن باز است. دانشی که با آن یک Linux Admin حرفه ای خواهید شد. پس از این دوره، شما می توانید دانش لینوکس و متن باز خود را در حوزه های دیگر مانند شبکه، امنیت، مجازی سازی، رایانش ابری، مانیتورینگ، Embedded و … ارتقاء دهید.

آموزش Linux 5

نسخه های مختلف لینوکس

با توجه به این که لینوکس تحت لایسنس GPL توسعه داده می شود، متن باز بوده و افراد دیگر آزاد هستند که تحت قوانین GPL از آن استفاده کنند. این آزادی ( freedom) باعث شده تا نسخه ها و توزیع های مختلفی از سیستم عامل گنو/لینوکس ایجاد شوند. نسخه هایی مانند Red hat ,CentOS ,Debian ,Ubuntu ,OpenSUSE …

باید به این موضوع توجه داشت که بیشتر سازمان ها به خاطر لایسنس GPL می توانند توزیع های مختلف را به صورت رایگان دانلود و نصب کنند، اما جهت نصب و راه اندازی، نگهداری و اشکال یابی سرورهای لینوکسی خود نیازمند داشتن یک تیم پشتیبان فنی هستند. که همین امر باعث ایجاد فرصت های شغلی بسیاری  در حوزه ی سیستم عامل های متن باز شده است.

نتیجه گیری

در پایان لازم به ذکر است که متن باز بودن لینوکس باعث شده تا افراد مختلف بتوانند هسته ی لینوکس را بر اساس ایده های خود سفارشی سازی کرده و در نهایت یک محصول جدید تولید کنند. درست مانند سیستم عامل اندروید، که تحول عظیمی را در حوزه ی اپلیکیشن های موبایلی ایجاد کرده است.

مشاوره رایگان عصر شبکه

برای تماس فرم زیر را تکمیل کنید