0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بهترین رابط های گرافیکی در پایتون

فهرست مقاله

پایتون یکی از جذاب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که یادگیری آن ساده و کارایی زیادی در تمام شاخه‌ها دارد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد رابط‌های گرافیکی که برای پایتون وجود دارد صحبت کنیم. قبل از توضیح GUI پیشنهاد می‌کنیم که سخن خیدو فان روسوم در مورد پایتون رو بخوانید.

لذت برنامه‌نویسی پایتون باید در دیدن کلاس‌های کوتاه، مختصر و خواندنی باشد. زیبایی پایتون در این است که مقدار کمی کد به‌صورت واضح عملکردهای زیادی را بیان می‌کنند. مجموعه کدهای طولانی خواننده را خسته می‌کند.

هر برنامه‌ای سه ستون اصلی دارد که یکی از آنها رابط کاربری گرافیکی است و دو تای دیگر عملکرد و امنیت هستند. قبلاً برنامه‌نویسان برای طراحی GUI درگیری‌های بسیاری داشتند؛ اما با آمدن ابزارهای قوی پایتون مانند فریم‌ورک‌ هایم مسئله حل شد. پیشنهاد می‌کنیم دوره جامع پایتون عصر رایان شبکه را از دست ندهید.

بهترین فریم‌ورک‌های GUI پایتون

 • PyQt5

توسعه‌دهنده: Computing Riverbank

یک فریم‌ورک چند سکویی کراس پلتفرم است که در QT ساخته شده و برای ایجاد تعداد زیادی برنامه برای تمامی سیستم‌عامل‌ها استفاده می‌شود. این فریم‌ورک PyQt5  شامل مجموعه‌ای از bindingsها برای پایتون است که با آخرین نسخه QT سازگار است.

می‌توانید PyQt5 را با دستور ” pip install PyQt5″ نصب کنید.

 • Tkinter

توسعه‌دهنده: فردریک لوند

 • جعبه‌ابزار GUI که با رابط استاندارد به مجموعه ابزار Tk GUI به اتصالات پایتون ایجاد شده است. Tkinter برای همه سیستم‌عامل‌ها (شامل لینوکس، مک، ای او آس، ویندوز و اندروید) در برنامه‌های فعلی پایتون قابل استفاده است.
 • Kivy

توسعه‌دهنده: Kivy Organization

نتیجه ترکیب  Python و Cython  که یک فریم‌ورک رابط کاربری Open Source برای ایجاد برخی از بصری‌ترین GUIها است. این فریم‌ورک شامل برنامه‌های چند لمسی است و از NUI  استفاده می‌کند.

 • wxPython
مطالعه کنید  ترفند‌های مسدود کردن برنامه‌های VPN

توسعه‌دهنده: رابین دان

 • Libavg

توسعه‌دهنده: آلفرد بیگلر

 • PySimpleGUI

توسعه‌دهنده: مایک بی

 • PyForms
 • Wax
 • PySide2

توسعه‌دهنده: The Qt Company

در این فریم‌ورک توسعه‌دهندگان پایتون به مجموعه‌ای از ابزارها و کتابخانه‌ها دسترسی دارند برای ایجاد سریع و انعطاف‌پذیر ابزارهای رابط کاربری که Qt5 و بالاتر ارائه می‌دهند.

 • PyGUI

توسعه‌دهنده: دکتر گرگوری اوینگ

یک API ساده که توسعه‌دهندگان با استفاده از آن می‌توانند برای رابط کاربری برنامه‌های پایتون از عناصر بومی استفاده کنند. در حال حاضر از برنامه‌های مبتنی بر مک، ویندوز و یونیکس پشتیبانی می‌کند.

در دنیای امروز که ظاهر برنامه یکی از مهم ترین معیار های انتخاب و استفاده از آن است ما سعی کردیم بهترین فریم ورک ها GUI را معرفی کنیم. اما رای آموزش کامل پایتون به شما پیشنهاد میدهیم دوره پایتون را بگذرانید؛ میتوانید سرفصل های آن را از سرفصل های دوره پایتون مشاهده کنید یا آنلاین ثبت نام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان عصر شبکه

برای تماس فرم زیر را تکمیل کنید