کارت گرافیک ZOTAC GeForce RTX 4090

 کارت گرافیک ZOTAC GeForce RTX 4090

کارت گرافیک ZOTAC GeForce RTX 4090

با توجه به کارت‌های گرافیک RTX 4000 انویدیا در ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ در بازار عرضه میشوند، تیم سبز جزئیات بیشتری در مورد محصولات اش منتشر کرده است.

 

این کارت‌های گرافیک برای رویداد  GeForce Beyond آماده عرضه شده اند؛ ZOTAC برای طراحی RTX 4090  از طرح منحنی استفاده کرده است. زوتک برای فن کارت گرافیک RTX 4090  سه اسلات فضا گذاشته است و از فن مدل IceStorm 3.0 استفاده کرده است.

 

پیش تر تصاویری از کارت گرافیک RTX 4090 Ti  منتشر شد که خود شرکت آن را نگذاشته بود و شایعاتی در این باره وجود دارد که این کارت گرافیک ۲۴ گیگ حافظه گرافیکی دارد. همچنین اطلاعاتی وجود دارد که در این GPU بیش از ۱۶۰۰۰ هسته CUDA وجود دارد و توان TGP آن به ۴۵۰ وات میرسد. این کارت گرافیک از حافظه GDDR6X برده برده است.

مشخصات کارت گرافیک  RTX 4090

انویدیا خبر هایی در مورد شروع تولید پرچم‌دار سری Lovelace  از روز ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ داده است. این کارت گرافیک پردازنده گرافیکی AD102 را دارا است و مجهز شده و چهار درگاه اتصال به نمایشگر (شامل ۳ پورت DP  و یک پورت HDMI) دارد.

 

عرضه کارت های گرافیک سری RTX 40 انویدیا از مهر ماه آغاز خواهد شد و در این بین RTX 4090 به عنوان اولین عضو سری به بازار خواهد آمد. در صورت نبود مشکل، رسیدن یک کارت گرافیک از خط تولید به فروشگاه تا چند هفته به طول می‌انجامد.

 

 به گفته برخی از منابع  کارت گرافیک RTX 4090 حدود ۸۰ درصد قوی‌تر از کارت گرافیک RTX 3090 است.برخی ادعا ها در مورد اینکه کارت گرافیک RTX 4090 می‌تواند بازی DOOM Eternal با تنظیمات گرافیکی حداکثری و وضوح ۴K  با سرعت ۴۰۰ فریم بر ثانیه اجرا کند وجود دارد.

 

این در حالی است که اگر روی گرافیک RTX 3090  همین تنظیمات انجام شود سرعت آن ۲۲۰ فریم بر ثانیه میشود و کارت Radeon RX 6900 XT در شرایط مشابه حداکثر ۱۹۴ فریم بر ثانیه سرعت دارد.

بیشتر بخوانید