0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

Windows Deployment Services در ویندوز سرور 2016 چیست؟

فهرست مقاله

یکی از بهترین روش ها در صرفه جویی زمان در سازمان ها استفاده از سرویس مایکروسافتی WDS یا Windows Deployment Services بوده که بتوان با کمک آن به صورت همزمان بر روی تمامی سیستم های کاربری و سرور ها سیستم عامل ویندوز و یا نرم افزار های مورد نیاز را نصب نمود.

Windows Deployment Services در ویندوز سرور 2016 چیست؟

در واقع می توان به دو صورت یک سیستم عامل را بر روی سیستم های شبکه داخلی نصب نمود، Static And Dymanic. روش دستی که بصورت زمان بر بوده و باید پای تک تک سیستم ها رفته و ویندوز را نصب کرد اما در روش Dynamic و یا اتوماتیک می توان به بهره بری از سرویس های متنوع مایکروسافت که در ویندوز سرور 2016 قرار داده شده بر روی هر تعداد کاربر در سطح کلاینت و سرور شروع به نصب ویندوز و نرم افزار ها نمود.

Windows Deployment Services در ویندوز سرور 2016 چیست؟

WDS یکی از سرویس های قرار گرفته شده در Server Manager ویندوز سرور 2016 می باشد. بعد از نصب سرویس WDS میبایست توانایی های Boot Images و Install Images را به ان اضافه نموده که در واقع سرویس WDS Boot Image باعث بوت شدن سیستم Client ها و WDS Install Image باعث Installing Windows  خواهد شد. WDS به دو صورت UniCast و MultiCast توانایی اجرا دارد.

Windows Deployment Services در ویندوز سرور 2016 چیست؟

WDS یکی از ابزار هایی می باشد که در پشتیبانی و ارائه خدمات بهینه شبکه های سازمانی کمک بسزایی کرده و می تواند در صرفه جویی زمان و هزینه ها نقش به سزایی داشته باشد.

برای راه اندازی Windows Deployment Services باید سرویس های وابسته به این سرویس را نصب و پیکربندی کنید. برای راه اندازی WDS ابتدا باید سرویس های DNS و DHCP را بر روی ویندوزسرور راه اندازی کنید

مطالعه کنید  سرویس های اطلاعات اینترنت (IIS) چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان عصر شبکه

برای تماس فرم زیر را تکمیل کنید